< powrót do listy
Ser Mleczny

Ser bez barwników i konserwantów

Konsumenci w ostatnich latach stali się coraz bardziej wymagający. Z jednej strony wynika to z ogromnej troski o zdrowie i rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczącej odżywiania. 
Z drugiej zaś coraz szersza oferta produktowa skłania do dokładniejszej analizy tego, co kupujemy. A skoro możemy wybierać, to wybieramy „zdrowszy”, czyli ten o wysokich wartościach odżywczych, bez barwników i konserwantów.

Co oznacza pojęcie „czystej etykiety”
Nie jest to pojęcie formalnie zdefiniowane i w zasadzie nie znajdziemy wyjaśnienia tego terminu w żadnym ogólnie dostępnym podręczniku. Nazywa się tak umownie przejrzystą deklarację składu żywności, która pozbawiona jest różnego rodzaju sztucznych dodatków, barwników, konserwantów i polepszaczy smaku. Inaczej mówiąc, im jest mniej elementów w składzie produktu, tym lepiej. Na taki wybór konsumenta ma wpływ bardzo wiele czynników. Często wynikają one z konieczności – na przykład z powodu alergii, szczególnie u dzieci. Co więcej Konsumenci niemal żądają od producentów deklaracji, że produkt nie ma chemicznych dodatków i może być bezpiecznie stosowany. Dobrym przykładem takiego produktu jest Ser Mleczny marki Serenada.

Jest to ser żółty dojrzewający o bardzo łagodnym i delikatnym smaku. Ponieważ nie zawiera żadnych barwników, jest nieco jaśniejszy niż ser z barwnikiem annato czy karotenami.
Czysta etykieta tego sera to trzy składniki: mleko, bakterie fermentacji mlekowej oraz sól. Tak prosty skład tego sera gwarantuje naturalność i klasyczny, tradycyjny smak produktu, a jednocześnie jego wysokie walory zdrowotne i odżywcze.


 SER DLA WEGETARIAN 
 Na uwagę zasługuje podpuszczka używana w produkcji Sera Mlecznego, którą cechuje to, że nie zawiera białka zwierzęcego. Otrzymuje się ją metodą fermentacji z użyciem np. drożdży mleczarskich. Nie zawiera ona konserwantów oraz nie jest modyfikowana genetycznie. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju podpuszczki produkt może być bezpiecznie spożywany przez wegetarian.


SER BEZ BARWNIKÓW I KONSERWANTÓW
Ser Mleczny nie posiada barwników i konserwantów, przez co doceniany jest szczególnie przez konsumentów zwracających uwagę na wartości odżywcze produktu i ich skład. Jego jasny kolor zauważalny podczas krojenia jest potwierdzeniem braku barwnika. To wyjątkowa delikatność smaku i barwy. 


BEZ GLUTENU I LAKTOZY
Ser Mleczny jest produktem bezglutenowym, co zostało potwierdzone specjalistycznym badaniem. Jak wszystkie sery dojrzewające nie zawiera również laktozy. Osoby, które cierpią na nietolerancję laktozy bez ryzyka o własne zdrowie mogą spożywać ser żółty. Laktoza w procesie produkcji sera dojrzewającego przekształcana jest w kwas mlekowy. Dzieje się to za sprawą dodawanych szczepów bakterii.  Ser Mleczny doskonale sprawdza się w na kanapkach, sałatkach, jak również w postaci dobrej i zdrowej przekąski. Każdy jego plasterek to porcja zdrowia, dostarczająca wartościowych mikro i makroelementów, cennych witamin oraz pełnowartościowego białka. 
Ser Mleczny to zdrowy i smaczny produkt niezbędny w zbilansowanej codziennej diecie.